Sıkça Sorulan Sorular

Araç Kiralama SSS sayfamıza hoş geldiniz!
Tüm sorularınızı yanıtlamayı ve Dalaman Rent A Car'dan araç kiralama konusunda bilinçli bir karar vermeniz için gereken bilgileri size vermeyi umuyoruz.

Araç Kiralama Genel Koşulları Hakkında

www.dalamanrentacar.com sayfamızdan online olarak veya +90 532 151 01 51 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak 09.00-19.00 saatleri arasında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kiracının araç kiralayabilmesi için, 21 yaş ve en az 1 yıllık geçerli B ehliyete sahip olması gerekir.

Günlük, aylık ve yıllık olarak araç kiralayabilirsiniz. Minimum kiralama süresi 1 gündür. Aylık kiralamalar 30 gün üzerinden hesaplanır.

Araçlarımızın tamamı şirketimiz Oscar Travel Turizm üzerine kayıtlı olmakla beraber, zorunlu trafik sigortası ve rent a car kaskoları bulunmaktadır.

Sigortanın geçerli olabilmesi için araçların uyuşturucu etkisi altında, alkollü ya da yasal hız sınırları üzerinde kullanılmaması ve araç kaza yerinden kaldırmadan trafik kaza tespit tutanağının tutulması ve kazada sürücünün ağır kusuru bulunmaması gereklidir.


Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir.


Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.

Provizyon ve Ödeme

Araç kiralamada kiracının kendi adına geçerli bir kredi kartı olması gerekmektedir. Kiralama ücretinin haricinde araç grubuna göre değişen tutarlarda kredi kartına bloke işlemi uygulanır.

Kiracının araç kiralayabilmesi için kendi adına kredi kartı olması gerekmektedir. Başkası adına olan kredi kartıyla araç kiralama maalesef yapılamaz.

Web sitemizden yapılan rezervasyonlarda "Hemen Öde" ve "Sonra Öde" olarak iki seçenek vardır. Hemen Öde fiyatlarımız en az 24 saat öncesinden rezervasyon yapılması koşuluyla indirimli fiyatlardır. Kredi kartınızla ödemenizi yaparak indirimden faydalanabilirsiniz. Sonra Öde seçeneğinde ise kiralık arabanızı teslim alırken ödemenizi nakit veya kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Kiralık arabanızı teslim ettikten sonra maksimum 29 içerisinde provizyon tutarınız kredi kartınıza otomatik olarak iade edilmektedir.

Faturalar araç kiralama işleminin tamamlanmasının ardından kesilmektedir. Faturalar kiralama başlangıcında belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilmektedir.
Whatsapp Telefon