Frequently Asked Questions

Welcome to our Car Rental FAQ page!
We hope to answer all your questions and provide you with the information you need to make an informed decision about renting a car from Dalaman Rent A Car

About Car Rental General Conditions

You must be at least 21 years old and have a valid driver's license, a major credit card in your name, and proof of insurance.

To reserve a rental car, you can do so online on our website or by calling our customer service hotline.

No, you must have a major credit card in your name to rent a car from us.

Yes, you can return your rental car early. However, please note that we do not provide refunds for unused rental days.

If you return the rental car late, you may be charged additional


Provizyon ve Ödeme

Araç kiralamada kiracının kendi adına geçerli bir kredi kartı olması gerekmektedir. Kiralama ücretinin haricinde araç grubuna göre değişen tutarlarda kredi kartına bloke işlemi uygulanır.

Kiracının araç kiralayabilmesi için kendi adına kredi kartı olması gerekmektedir. Başkası adına olan kredi kartıyla araç kiralama maalesef yapılamaz.

Web sitemizden yapılan rezervasyonlarda "Hemen Öde" ve "Sonra Öde" olarak iki seçenek vardır. Hemen Öde fiyatlarımız en az 24 saat öncesinden rezervasyon yapılması koşuluyla indirimli fiyatlardır. Kredi kartınızla ödemenizi yaparak indirimden faydalanabilirsiniz. Sonra Öde seçeneğinde ise kiralık arabanızı teslim alırken ödemenizi nakit veya kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Kiralık arabanızı teslim ettikten sonra maksimum 29 içerisinde provizyon tutarınız kredi kartınıza otomatik olarak iade edilmektedir.

Faturalar araç kiralama işleminin tamamlanmasının ardından kesilmektedir. Faturalar kiralama başlangıcında belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilmektedir.
Whatsapp Telefon